G2 awansowało do ćwierćfinałów ESL Pro League S20

Zakończył się ostatni mecz grupy B w ESL Pro League Season 20, w którym G2 wygrało mecz o rozstawienie i awansowało do ćwierćfinałów turnieju. Obie drużyny dobrze spisały się w swoich poprzednich meczach, w których zapewniły sobie miejsce w playoffach.

Było to pierwsze spotkanie między drużynami w tym roku, co dodało trochę zainteresowania, aby zobaczyć, jak MIBR poradzi sobie z najlepszym przeciwnikiem. Ostatni raz drużyny grały w ESL Pro League S17, gdzie G2 wygrało 2-0.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Anubis, wybór MIBR, gdzie G2 natychmiast udało się wygrać serię sześciu rund, ale po oddaniu pięciu i zakończeniu połowy 7-5. W drugiej połowie MIBR próbował wrócić, wygrywając kilka rund, ale G2 zostawił ich w tyle, kończąc mapę z wynikiem 13-8 na ich korzyść.

Drugą mapą było Inferno, wybór G2, gdzie MIBR ponownie pokazał walkę w pierwszej połowie, kończąc z wynikiem 5-7. Jednak G2 było nie do zatrzymania w drugiej połowie, wygrywając kilka ważnych rund i kończąc mapę wynikiem 13-8.

Najlepszy zawodnik meczu

Tytuł najlepszego gracza w tym meczu powędrował do Nikoli „NiKo” Kovača, który miał kolejną świetną serię, w której pokazał niesamowitą grę. Jego ocena za mecz wyniosła 7,4, co jest całkiem dobrym wynikiem.

Następny mecz

G2 rozpocznie swoją przygodę z playoffami od ćwierćfinału, w którym ich przeciwnik nie jest jeszcze znany. MIBR rozpocznie swój występ w playoffach od drugiej rundy playoffów, gdzie ich przeciwnik również nie jest znany.