FURIA i VP zagrają w finałach dolnej grupy play-offów ESL Pro League Season 20

Kolejny mecz dnia rozgrywek w ESL Pro League Season 20 w grupie C i D, w którym okazało się, że Rooster opuścił turniej. W efekcie FURIA i VP są o krok bliżej play-offów.

Pierwszą mapą był Anubis, na którym drużyna coldzery ponownie pokazała dobrą grę, kończąc połowę wynikiem 11-1 dla obrony. W drugiej połowie po wygranej rundzie pistoletowej RED Canids w końcu doprowadziło mecz do końca i wygrało wynikiem 13-1.

Drugą mapą był Nuke, gdzie FURIA była już włączona i była w stanie zdobyć 8 rund na atak. W drugiej połowie po mistrzowsku doprowadzili grę do końca i zakończyli mapę wynikiem 13-6.

Trzecie było Vertigo, gdzie pierwsza połowa zakończyła się dość wyrównanym wynikiem 7-5 na korzyść FURII. W drugiej połowie walka trwała nadal i drużyny zdobyły po 6 rund, ale FURIA miała wystarczająco dużo, aby wygrać dzięki pierwszej połowie, a mapa zakończyła się wynikiem 13-11.

Pierwszą mapą był Dust 2, gdzie VP pokazało dobrą grę i zakończyło połowę wynikiem 7-5. W drugiej połowie Falcons grali z taką samą pewnością siebie i doprowadzili grę do dodatkowych rund, gdzie udało im się wycisnąć przeciwnika z wynikiem 16-13.

Drugie było Vertigo, gdzie pierwsza i druga połowa również zakończyły się wynikiem 7-5 i ponownie pierwsza połowa była dla VP, a druga dla Falcons. W rundach dodatkowych ponownie było 4-1, tylko tym razem na korzyść VP, którzy wygrali 16-13.

Trzecią mapą był Ancient, gdzie VP miało świetną pierwszą połowę, kończąc z wynikiem 9-3. Ale w drugiej połowie prawie nie oddali gry do końca, ale zebrali się na czas i doprowadzili grę do końca, kończąc z wynikiem 13-11.

Pierwszą mapą meczu był Mirage, gdzie Astralis po prostu pokonało przeciwnika doświadczeniem i zakończyło mapę bez żadnych problemów z wynikiem 13-2. Drugą mapą było Inferno, gdzie Astralis kontynuowało swoją destrukcję i zakończyło mapę z wynikiem 13-5.

Następne mecze

FURIA zagra następnie z VP w finale dolnej siatki, gdzie zwycięzca awansuje do playoffów turnieju, a przegrany spadnie do siatki ostatniej szansy. RED Canids i Falcons zagrają w półfinale ostatniej szansy, gdzie przegrany opuści turniej. Astralis zagra z przegranym z pary BIG/Complexity, gdzie przegrany również opuści turniej.