FURIA przeszła na IEM Cologne 2024

FURIA pomyślnie zakwalifikowała się do fazy grupowej IEM Cologne 2024 po napiętym zwycięstwie 2-1 nad HEROIC. Dzięki temu wynikowi brazylijski zespół czeka teraz na ostateczny podział grup i ogłoszenie swojego przeciwnika w ćwierćfinale najwyższej klasy rozgrywkowej.

Szczegóły meczu

Seria rozpoczęła się na Mirage'u, który został wybrany HEROIC. FURIA rozpoczęła od solidnej serii i wygrała pierwszą połowę 8-4. Pomimo prób HEROIC powrotu do gry w drugiej połowie, FURIA doprowadziła mapę do końca i wygrała 13-11.

Anubis był drugą mapą, na której pierwsza połowa zakończyła się takim samym wynikiem jak pierwsza, tylko na korzyść HEROIC. FURIA próbowała wrócić do gry w drugiej połowie, ale nie udało im się i HEROIC wygrał z wynikiem 13-8.

Ostatnią mapą był Nuke, gdzie FURIA miała dobry atak, zdobywając 5 rund. W drugiej połowie FURIA zdołała wygrać serię 4 rund, w których objęła prowadzenie. Przy wyniku 12-10 na korzyść FURII, Sjuush wygrał niesamowity moment 1 vs 4, ale to im nie pomogło i FURIA wygrała 13-11.

Najlepszy zawodnik meczu

Najlepszym graczem meczu został nowy zawodnik drużyny FURIA, Felipe "skullz" Medeiros, który miał świetną serię, kończąc mecz z oceną 6,6. Na uwagę zasługuje również Guy "NertZ" Iluz, który mimo przegranej zakończył mecz z oceną 6,5.

Następny mecz

Dzięki wygranej FURIA zakwalifikowała się do fazy zasadniczej, która rozpocznie się jutro, ale ich przeciwnik jest nadal nieznany, możliwe jest również, że zagrają 11 sierpnia. Z drugiej strony HEROIC opuścił turniej na krok przed fazą główną i zarobił za to $4,500.