FaZe awansowało do półfinału BLAST Premier: Fall Final 2024

FaZe bardzo pewnie pokonało Team Liquid i awansowało do półfinału BLAST Premier: Fall Final 2024. Dla Finna „karrigana” Andersena to zwycięstwo jest bardzo ważne, ponieważ zostało odniesione przed własną publicznością i jest dla niego wyjątkowe.

Poprzednie spotkania między drużynami

Drużyny grały już dwukrotnie w tym sezonie, gdzie oba spotkały się na IEM Cologne 2024, gdzie FaZe dokonało legendarnego powrotu 11-1. W poprzednich dwóch meczach FaZe odniosło zwycięstwo, więc dziś byli pewni siebie.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą było Inferno, gdzie pierwsza połowa była na korzyść FaZe, którzy pokazali solidną grę i zakończyli połowę wynikiem 8-4. W drugiej połowie po mistrzowsku doprowadzili grę do końca i wygrali 13-6.

Drugą mapą był Mirage, gdzie FaZe kontynuowało swoją dominację i zakończyło połowę wynikiem 11-1, co przypominało ich ostatni mecz, tylko tym razem Liquid miało rundę 1. Jednak w drugiej połowie nie wydarzył się żaden cud i FaZe wygrało wynikiem 13-3.

Najlepszy gracz

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Robina „ropz” Koola, który pokazał świetną grę. Jego ocena za mecz wyniosła 8.0, co jest bardzo pewnym wynikiem w takim meczu.

Następne mecze

Po zwycięstwie G2 awansowało do półfinału turnieju, gdzie ich przeciwnikami będzie Vitality, które zajęło pierwsze miejsce w grupie i dostało się tam bezpośrednio. Spirit z kolei opuści turniej na miejscach 5-6 i otrzyma za to 20 000 dolarów.к