Falcons pokonują ENCE i awansują do wielkiego finału ESL Challenger Jönköping

Falcons pokonało ENCE 2-0 i awansowało do wielkiego finału ESL Challenger Jönköping, gdzie czeka już na nich Complexity.

Na pierwszej mapie, Nuke, którą wybrali Falcons, drużyna wygrała z wynikiem 13-9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-4 na korzyść Falcons, gdzie pokazali dominację od pierwszych rund, zdobywając siedem rund z rzędu, ale wciąż przegrywając trzy. Druga połowa zakończyła się remisem 5-5.

Druga mapa, Mirage, została wybrana przez ENCE, ale Sokoły ponownie zwyciężyły, tym razem wynikiem 13-6. Falcons zdominowało również pierwszą połowę, kończąc ją wynikiem 8-4. W drugiej połowie pewnie umocnili swoją przewagę wynikiem 5-2.

Najlepszym graczem meczu był Peter "dupreeh" Rasmussen, który swoją dobrą grą poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, o czym świadczy jego imponująca ocena 8.3.

© This photo is copyrighted by ESL.

Drużyny rywalizują o pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów i miejsce w ESL Pro League Season 20. Ponieważ jednak Complexity ma już ten slot, niezależnie od wyniku finału, Falcons otrzyma slot ESL Pro League Season 20.