Complexity odnosi zwycięstwo nad Heroic

W półfinale górnej drabinki doszło do meczu pomiędzy Complexity i Heroic, w którym Complexity okazało się silniejsze i zakwalifikowało się do playoffów ESL Pro League Season 19.

Mecz rozpoczął się od wybrania Nuke'a przez Heroic, a runda pistoletowa została łatwo zdobyta przez Heroic, pokazując, że są gotowi do walki. Z ratingiem 8.0 i najlepszym graczem na mapie, TeSeS, Heroic pokazało, że są dobrze przygotowani do ataku na Nuke'a, najtrudniejszego gracza w grze, wygrywając pierwszą połowę wynikiem 9:3. Po wygranej rundzie pistoletowej obrona poszła gładko i mecz trafił na konto Heroic.

Bitwa była kontynuowana na następnej mapie, Vertigo wybrało Complexity, gdzie pierwsza połowa była bardzo ekscytująca i interesująca, więc zakończyła się wynikiem 6:6, przechodząc do obrony Complexity wygrało rundę pistoletową i zaczęło narzucać swoją grę wygrywając 4 rundy z rzędu, ale Heroic nie zamierzało się poddawać, odpowiadając 2 ciekawymi rundami z rzędu. W tym momencie Complexity nie zamierzało się poddawać i zaczęło pokazywać, że to był ich szczyt i zaczęło zdobywać rundy z rzędu, co doprowadziło do zwycięstwa 13:11 i wyjazdu na decydującą mapę Anubis.

Mapa natychmiast rozpoczęła się rundą pistoletową wygraną przez Complexity, pokazując, że dadzą z siebie wszystko. Biorąc kluczowe rundy, Complexity wygrało pierwszą połowę z wynikiem 8-4 i zmniejszyło szanse Heroic na wygranie tego meczu, ale Heroic zdobyło drugą rundę pistoletową, a następnie 2 kolejne z rzędu i prawie osiągnęło parytet w rundach i było bliskie zwycięstwa, ale Complexity tak nie myślało i zdobyło 5 rund z rzędu i wygrało z wynikiem 13:7, zapewniając sobie tym samym miejsce w playoffach.

Complexity zagra swój następny mecz w niedzielę przeciwko NaVi o rozstawienie, podczas gdy Heroic kontynuuje walkę o playoffy z dolnej części drabinki w meczu z FlyQuest w piątek.