Astralis pokonało Falcons, awansując tym samym do finału grupy B w BLAST Premier Fall Groups 2024

Astralis pokonało Falcons 2-1 w grupie A BLAST Premier Fall Groups 2024. Oczekiwania przed meczem były wysokie, ponieważ trener Falcons, zonic, jest byłym trenerem Astralis.

Szczegóły przedmeczowe

Było to trzecie spotkanie między drużynami w ciągu ostatniego roku, a Astralis wygrało dwa ostatnie razy. Ostatnim razem drużyny grały ze sobą w meczu otwarcia grupy B, tym razem spotkały się w finale niższej siatki.

Istnieją również dwa interesujące fakty przed meczem, a mianowicie, że zonic był trenerem w legendarnym składzie Astralis, ale w tym czasie nie był kapitanem, ale może zna jego styl. A także obecny skład Falcons zawiera byłych kolegów z drużyny device, Magiska i dupreeha.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą meczu był Dust 2, który był wyborem Falcons, którzy nie mieli na nim żadnych problemów i zakończyli pierwszą połowę 7-5. Nie mieli większych problemów w drugiej połowie, którą zakończyli z wynikiem 5-7. Dodatkowe rundy poszły łatwo dla Falcons i wygrali pierwszą mapę z wynikiem 16-13, zbliżając się o krok do zwycięstwa.

Drugą mapą meczu był Ancient, wybór Astralis, którzy pokazali świetną grę i zakończyli mapę głośnym wynikiem 13-1. Decydujący Nuke, rozpoczął się również na korzyść Astralis, którzy zdołali zdobyć 4 rundy z rzędu, ale Falcons zdołali przerwać tę passę. Połowa zakończyła się wynikiem 8-4 na korzyść Astralis, w drugiej połowie udało im się doprowadzić grę do końca i wygrać 13-9.

Pomimo przegranej, Falcons udało się zdobyć kartę przeciwko Astralis po raz pierwszy od 3 meczów. Również pomimo przegranej w meczu, Emil "Magisk" Reif rozegrał świetne spotkanie i zakończył mecz z całkiem niezłą oceną 7.6, w wieku 26 lat.

Sytuacja w grupie

Zwycięstwo Astralis pozwoliło im awansować do finału grupy B, gdzie spotkają się z Team Vitality. Tymczasem Falcons opuścili turniej na 9-12 miejscu, zdobywając 8 500 dolarów i miejsce w BLAST Premier Fall Showdown 2024.

Informacje o turnieju

BLAST Premier Fall Groups 2024 odbywa się w Kopenhadze w Danii na BLAST Studio Arena. Pula nagród w turnieju wynosi 190 000 dolarów, a udział w nim bierze 16 drużyn partnerskich. Turniej rozpoczął się 29 lipca 2024 roku i potrwa do 4 sierpnia 2024 roku.

Nagrody pieniężne:

• 1-4 miejsce: $22,500 i kwalifikacja do Fall Final
  • 5-6 miejsce: 12 500 USD i kwalifikacja do jesiennego finału
  • 7-8 miejsce: 10 500 USD i kwalifikacja do Fall Showdown
  • 9-12 miejsce: $8,500 i kwalifikacja do Fall Showdown
  • 13-16 miejsce: $5,000 i kwalifikacja do Fall Showdown

Turniej jest również ostatnim dużym turniejem przed wydaniem zaproszeń do prywatnych kwalifikacji RMR. Zaproszenia zostaną wydane 7 sierpnia, kilka dni po zakończeniu turnieju. A w przypadku zajęcia w nim dobrego miejsca, drużyna ma szansę na podwyższenie pozycji w rankingu.