Zero Tenacity zakwalifikowało się do BLAST Premier Fall Showdown 2024

Zero Tenacity zakwalifikowało się do BLAST Premier Fall Showdown 2024. Przeszli przez fazę grupową bez porażek, pokonując KOI i DMS w formacie BO1. W półfinale turnieju zmierzyli się z SAW, wygrywając 2-1 i tym samym zapewniając sobie miejsce w finale.

W finale zmierzyli się z DMS, którzy w drugim półfinale pokonali Fnatic 2-1. Finał rozpoczął się na mapie Inferno, wyborze DMS, gdzie zaczęli mocno, wygrywając pierwszą połowę 7-5. Jednak mieli problemy w obronie i Zero Tenacity wygrało mapę 13-9, zbliżając się o krok do zwycięstwa. Druga mapa, Anubis, najlepsza mapa Zero Tenacity, była ich wyborem. Dominując po stronie ataku, wygrali 12 rund z rzędu, kończąc połowę wynikiem 12-0. W drugiej połowie stracili tylko cztery rundy i wygrali mapę 13-4, zapewniając sobie miejsce na BLAST Premier Fall Showdown 2024.

Turniej odbędzie się od 21 do 25 lipca w formacie online. Pula nagród wynosi 135.000 dolarów, z dwoma pożądanymi miejscami na BLAST Premier: Fall Final 2024, który odbędzie się jesienią w Kopenhadze w formacie LAN. Byli pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się na turniej, w którym weźmie udział 16 drużyn, w tym 6 z kwalifikacji i 10 z nadchodzących BLAST Premier: Fall Groups 2024.

Drużyna zakwalifikowała się przez RES European Masters 1 Fall 2024 - BLAST Premier Qualifier, po wygraniu innego kwalifikacyjnego turnieju dla drużyn bałtyckich, pokonując wtedy Guild Eagles, które teraz już rozwiązały swój skład.