Vitality kończy serię finałów FaZe i awansuje do półfinałów Esl Prop League Season 19

Vitality wygrało z FaZe Clan 2:0, zapewniając sobie miejsce w półfinale ESL Pro League Season 19. Zwycięstwo to nie tylko dało Vitality przewagę, ale także zakończyło długą passę FaZe w docieraniu do finałów turnieju.

Na mapie Nuke, wybranej przez FaZe, Vitality zdominowało pierwszą połowę gry, prowadząc 10:2 i kończąc mecz wynikiem 13:3. Na mapie Vertigo, wybranej przez Vitality, FaZe prowadziło 8:4 w pierwszej połowie, ale Vitality wykonało mocny powrót i zdołało wygrać wynikiem 13:10.

Inferno nie zostało rozegrane. Mathieu "ZyWoo" Herbaut był najlepszym graczem, rozgrywając najlepszy w karierze mecz BO3 - z oceną 9,6. Ten gwiezdny występ był kluczowy dla sukcesu Vitality i przerwał passę FaZe, która osiągnęła osiem kolejnych finałów od października 2023 roku.

Vitality zagra następnie z Astralis, które powalczy o miejsce w wielkim finale ESL Pro League Season 19 oraz szansę na wygranie 170 000 USD i miejsca na IEM Dallas 2024. Imponująca forma Vitality i niesamowite wyniki ZyWoo sprawiają, że są oni silnymi rywalami w tym turnieju, dodając intryg i ambicji do ESL Pro League Season 19.