Vitality awansowało do półfinału IEM Dallas 2024 pokonując HEROIC

Po zwycięstwie nad HEROIC, Vitality awansowało do półfinałów IEM Dallas 2024, gdzie zmierzą się z Team Spirit. Zwycięzca tego meczu awansuje do wielkiego finału turnieju i będzie walczyć o główną nagrodę w wysokości 100 000 dolarów oraz miejsce na IEM Cologne 2024.

Mecz odbył się na dwóch mapach, na których Vitality okazało się silniejsze od swojego przeciwnika. Na Nuke, wyborze HEROIC, przegrali pierwszą połowę 7-5, a próbując wygrać w drugiej połowie, przegrali rundę ekonomiczną i ostatecznie mecz 13-8. Apex był najlepszym graczem mapy, kończąc z K/D 22-13, co jest mocnym występem w takim meczu.

Druga mapa była mniej napięta niż pierwsza i zakończyła się wynikiem 13-2. Na tej mapie ZywOo zakończył z dużo lepszym K/D niż Apex na pierwszej mapie, a mianowicie 16-4. Jednakże, pomimo świetnej gry na drugiej mapie, najlepszym graczem meczu został nadal Apex, kończąc z oceną 7.2.