SAW pokonuje Eternal Fire w 19 sezonie ESL Pro League

W emocjonującym pojedynku SAW odnosi zwycięstwo nad drużyną Eternal Fire wynikiem 2-0 w ESL Pro League Season 19.

Dziś portugalski zespół SAW przekroczył wszystkie oczekiwania, pokonując tureckiego giganta Eternal Fire wynikiem 2-0 w emocjonującej serii best-of-three. To zwycięstwo zapewnia SAW decydujące szóste miejsce w grupie A ESL Pro League Season 19 i eliminuje Eternal Fire z turnieju.

SAW przystąpiło do meczu jako outsiderzy, wielu analityków przewidywało łatwe zwycięstwo Eternal Fire. Jednakże portugalska drużyna wykazała się fenomenalną grą zespołową i indywidualnymi umiejętnościami, tłumiąc agresywny styl gry Eternal Fire.

Seria rozpoczęła się na Vertigo, mapie, która, jak wiadomo, sprzyja Eternal Fire. Jednak SAW zaskoczyło wszystkich dominującym zwycięstwem 13-8. Eternal Fire nie potrafiło dostosować się do agresywnej obrony SAW i ostatecznie pękło pod presją.

Druga mapa, Nuke, była bardziej napięta. W pierwszej połowie obie drużyny wymieniały ciosy, ale SAW ostatecznie wyszło na prowadzenie w drugiej połowie, zamykając mapę wynikiem 13-3.

To zwycięstwo oznacza znaczne rozczarowanie dla SAW i ogromne rozczarowanie dla Eternal Fire. Ich precyzyjne wykonanie i przemyślane ruchy zmusiły Eternal Fire do walki o równowagę, zapewniając SAW pozycję lidera tabeli.

ESL Pro League Season 19 rozpoczęła się 23 kwietnia i potrwa do 12 maja. 32 drużyny będą walczyć o pulę nagród w wysokości 750 000 dolarów.