paiN jest o krok od awansu na IEM Cologne 2024

W kolejnym meczu o główną fazę IEM Cologne 2024 ponownie spotkały się dwie brazylijskie drużyny Imperial i paiN. To nie był zwykły mecz, to był mecz zasad, ponieważ przez ostatnie 5 razy tylko paiN wygrał, a Imperial miał okazję wygrać i utrzymać ich poza głównym etapem.

Również w 5 meczach Imperial zdołało wygrać tylko 3 mapy z 13. W ostatnim roku drużyny spotkały się aż 14 razy, gdzie Imperial wygrało tylko 6 meczów.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Dust 2, gdzie pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 6-6, co zwiększyło zainteresowanie oglądaniem. Jednak po zwycięskiej rundzie pistoletowej w wykonaniu Imperial, drużyna wzięła się w garść i pewnie doprowadziła grę do końca, wygrywając 13-10, zbliżając się o krok do przerwania passy przegranych meczów.

Drugą mapą było Vertigo, wybór paiN'a, który pokazał dobry atak i wygrał pierwszą połowę z minimalnym wynikiem 7-5. W drugiej połowie również zdobyli serię 3 rund, na co Imperial odpowiedziało serią 5, jednak nie wystarczyło im to do zwycięstwa i paiN wygrało z wynikiem 13-10.

Inferno było ostatnią mapą, na której paiN zagrał świetną obronę, kończąc ją wynikiem 8-4, pomimo niedawnej porażki 13-0 z FURIĄ na tej mapie. Po drugiej wygranej rundzie pistoletowej przez paiN, Imperial miało niewielkie szanse na powrót, udało im się zdobyć 3 rundy w drugiej połowie, ale to nie wystarczyło i przegrali wynikiem 7-13. Przedłużając swoją passę porażek do 6.

Najlepszy gracz

Lucas "nqz" Soares był najlepszym graczem meczu, przyczyniając się w dużej mierze do zwycięstwa swojej drużyny, kończąc mapę z całkiem niezłą oceną 7.0. Na uwagę zasługuje również Lucas "lux" Meneghini, który również miał świetny mecz, kończąc z oceną 6,9.

Następny mecz

Dzięki wygranej paiN zakwalifikowało się do głównego etapu turnieju, który rozpoczyna się już jutro, ale ich przeciwnik wciąż nie jest znany, możliwe jest również, że zagrają 11 sierpnia. Z drugiej strony Imperial opuściło turniej o krok od awansu do głównej fazy turnieju i zarobiło za to $4,500.