M80 solidnie pokonało Imperial i awansowało do play-offów ESL Pro League Season 20

Amerykański zespół M80 pokazał niesamowitą formę, pokonując brazylijską drużynę Imperial w finale najlepszej grupy ESL Pro League Season 20 w grupie C. To osiągnięcie nie tylko zagwarantowało Ameryce Północnej miejsce w pierwszej ósemce turnieju Malta LAN, ale także ugruntowało status M80 jako jednej z najgorętszych drużyn w regionie.

Zainteresowanie tym starciem było podsycane przez doskonałą grę obu drużyn w grupie C, gdzie Imperial pokazało już swoją zdolność do walki z najsilniejszymi drużynami na świecie. Jednak to M80, dzięki swojej agresywnej i pewnej grze, przejęło inicjatywę i nie dało swoim przeciwnikom najmniejszych szans na powrót.

M80 vs Imperial

Sezon 20 ESL Pro League był sceną wielu barwnych meczów, a starcie M80 z Imperial było jednym z najgłośniejszych w grupie C. Brazylijczycy z Imperial, którzy mają spore doświadczenie w największych turniejach, znaleźli się na drodze ambitnego M80, które było zdeterminowane, aby udowodnić swoją wyższość i zapewnić sobie miejsce w play-offach.

Porażka na dwóch mapach

Pierwsza mapa, Vertigo, rozpoczęła się solidnie ze strony M80 po stronie terrorystów. Drużyna szybko objęła prowadzenie i zakończyła pierwszą połowę wynikiem 8-4. Po zmianie stron Amerykanie nadal dominowali, zdobywając cztery kolejne rundy z rzędu, doprowadzając wynik do 12-4. Pomimo prób Imperial powrotu do gry, byli w stanie wygrać tylko trzy rundy, a M80 zakończyli mapę wynikiem 13-7.

Na Dust2 gra okazała się nieco bardziej napięta. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 6-6, a Imperial wydawało się mieć szansę na trzecią mapę, obejmując prowadzenie po stronie CT i wygrywając pierwsze cztery rundy drugiej połowy. Jednak M80 zebrało się na odwagę i, w dużej mierze dzięki znakomitej grze Masona „Lake” Sandersona, który miał 15 zabójstw i 130,8 ADR, wygrało siedem z ośmiu pozostałych rund. Ostateczny wynik na Dust2 wyniósł 13-11 na korzyść M80, dając im zwycięstwo w serii 2-0.

Podsumowanie

Zwycięstwo M80 nad Imperial było kolejnym dowodem na to, że zespół nadal zyskuje na sile i pewności siebie. Zagwarantowane miejsce w pierwszej ósemce ESL Pro League otwiera przed nimi nowe horyzonty i umacnia pozycję Ameryki Północnej na światowej scenie Counter-Strike'a.