OG awansował do półfinału BLAST Premier Fall Showdown 2024

Kolejny dzień rozgrywek BLAST Premier Fall Showdown 2024 dobiegł końca, a zwycięstwa odnieśli paiN, BIG oraz OG. Co pozwoliło im awansować do ćwierćfinałów następnego etapu dla dwóch pierwszych i półfinałów dla tego ostatniego.

PaiN vs Cloud9

Było to pierwsze spotkanie między drużynami w 2024 roku i nie było wyraźnego faworyta. W końcu paiN pokazuje dobrą formę, ale Cloud9 ostatnio było w dobrej formie i miało 6 zwycięstw z rzędu.

Pierwszą mapą meczu był Nuke, wybór paiN, który pokazał pewną grę w pierwszej połowie, kończąc ją wynikiem 8-4. W drugiej połowie po prostu doprowadzili grę do końca i wygrali 13-8.

Drugą kartą był Mirage, gdzie paiN również miał solidną pierwszą połowę, wygrywając 6 rund z rzędu, co dało im wynik 8-4 w pierwszej połowie. W drugiej nadal zaskakiwali i zakończyli mecz wynikiem 13-9.

BIG vs GamerLegion

Mecz rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem, ponieważ GamerLegion grał swój ostatni mecz na Perfect World Shanghai Major 2024 EU RMR Closed Qualifier A przeciwko BLEED. Udało im się wrócić z wyniku 12-3, aby wygrać 16-14, co może dać niesamowity impuls do meczu z BIG.

Pierwszą mapą był Mirage, gdzie GamerLegion powróciło przeciwko BLEED. Tym razem również pokazali dobrą grę, w której byli w stanie zakończyć mapę wynikiem 13-6. Jednak na drugiej mapie najwyraźniej zabrakło im sił i nie byli w stanie grać w ataku, podczas którego przegrali 13-7.

Trzecią mapą był Dust 2, gdzie GamerLegion zaczęło dobrze, ale pod koniec zaczęło się psuć. Nie udało im się zdobyć ani jednej rundy ataku na drugiej mapie z rzędu i przegrali 13-6.

OG vs AMKAL

Pierwszą mapą meczu był Dust2, wybór OG. Jednak pomimo ich wyboru gra była zacięta, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-7 na korzyść AMKAL. W drugiej połowie bitwa trwała nadal, a mecz zakończył się dodatkowymi rundami, w których AMKAL byli silniejsi, wygrywając mapę 19-17.

Drugą mapą było Vertigo, wybór AMKAL. Jednak OG całkowicie zdominowało tę mapę, nie pozostawiając przeciwnikowi żadnych szans. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12-0 na korzyść OG, a w drugiej połowie pewnie sięgnęli po zwycięstwo, kończąc mecz wynikiem 13-0.

Trzecią mapą było Inferno, gdzie OG ponownie pokazało swoją wyższość, wygrywając pierwszą połowę 9-3. W drugiej połowie nadal dyktowali swoje warunki i zakończyli mapę zwycięstwem 13-6.

Następny mecz

PaiN zagra przeciwko FaZe w ćwierćfinale, OG zagra ze zwycięzcą tej pary, aby awansować do finału BLAST Premier Fall 2024. Z kolei BIG zagra dziś z Virtus Pro w ćwierćfinale, podczas gdy drużyny, które przegrały swoje mecze, opuściły turniej.