ODDIK zakwalifikował się do ESL Challenger Atlanta 2024

ODDIK dostał się do ESL Challenger Atlanta 2024 poprzez południowoamerykańskie kwalifikacje i został 5. drużyną turnieju. Turniej odbędzie się w Atlancie w dniach 4-6 października, a główną nagrodą jest miejsce w ESL Pro League Season 20.

Tło i najlepszy wynik

Dla ODDIK jest to najlepsze osiągnięcie w historii organizacji, a ESL Challenger Atlanta będzie ich pierwszym turniejem dash-2 LAN. Oprócz nich w turnieju wezmą udział M80, FlyQuest, BetBoom Team i BIG, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie do turnieju.

Kolejne 3 drużyny zostaną wyłonione w kwalifikacjach europejskich, północnoamerykańskich i oceanicznych. Oprócz upragnionego miejsca w ESL Pro League dla każdego, zwycięzca otrzyma również 50 000 dolarów.

Szczegóły kwalifikacji

W kwalifikacjach wzięły udział 4 drużyny, z których RED Canids i ODDIK otrzymały zaproszenie, podczas gdy Vikings KR i BESTIA przeszły przez otwarte kwalifikacje. Turniej został rozegrany w systemie podwójnego pucharu, gdzie ODDIK ograł BESTIĘ w pierwszej rundzie i pokonał ich 2-0, dając im tylko 7 rund na dwie karty.

W finale górnej siatki zmierzyli się z RED Canids, w których grali HEN1 i coldzera, ale to im nie pomogło i ODDIK wygrał 2-1 w zaciętej bitwie, kwalifikując się tym samym do finału. W finale zmierzyli się z tymi samymi HEN1 i coldzerą, gdzie tym razem pokonali ich 2-0.

Pomimo porażki w finale, najlepszym graczem turnieju został Henrique "HEN1" Teles, który ukończył 9 map ze średnią oceną 6,8, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Ciekawostką jest również fakt, że w pierwszej piątce najlepszych graczy nie ma żadnego gracza z ODDIK, co jest zaskakujące. Najlepszym graczem ODDISK był Italo "ksloks" Meinberg, który zakończył turniej na 6 miejscu wśród wszystkich graczy turnieju z ratingiem 6,3.

Nadchodzące turnieje

Po kwalifikacjach ich kolejnymi turniejami będą ESL Challenger League Season 48 South America oraz kolejny turniej LAN Circuito Estadual FERJEE 2024 Finals w Rio de Janeiro. Pula nagród w turnieju wynosi 43 200 USD i są oni faworytami turnieju.

Zespół zajmuje również 12. miejsce w regionalnych rankingach Valve i najprawdopodobniej otrzyma zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji RMR. Tam, jeśli osiągną dobre wyniki, zakwalifikują się do samego RMR.