NAVI pokonują HEROIC w półfinale i awansują do finału IEM Rio

HEROIC nie udało się po raz trzeci z rzędu awansować na główną scenę IEM Rio. W półfinale turnieju ulegli NAVI wynikiem 1-2, tracąc szansę na walkę o tytuł w jednym z najbardziej oczekiwanych meczów.

HEROIC i NAVI od dawna są uznawane za jedne z najsilniejszych drużyn, a ich spotkanie w półfinale wzbudziło szczególne zainteresowanie. Szczególnie intrygowała możliwość trzeciego z rzędu awansu HEROIC do finału w Rio, jednak tym razem ukraińska drużyna przerwała ich zwycięską passę w Brazylii.

Przebieg meczu: trzy mapy do zwycięstwa NAVI

Starcie rozpoczęło się na Ancient — mapie wybranej przez NAVI. Jednak mimo starań jL i b1t, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 25 zabójstw, zwycięstwo na pierwszej mapie pewnym wynikiem 13-9 odniosło HEROIC.

Druga mapa, Dust2, dostarczyła widzom emocjonującego widowiska. HEROIC świetnie zagrali po stronie atakującej, zdobywając 9 rund. Jednak NAVI nie poddali się bez walki: tym razem kluczową rolę odegrał w0nderful, który pomógł drużynie doprowadzić mapę do dogrywki i zakończyć ją zwycięstwem 16-14.

Decydujący moment nadszedł na Mirage. Tu stało się jasne, że HEROIC opadło z sił: przegrali pierwszą połowę wynikiem 4-8 i nie byli w stanie się podnieść po zmianie stron, kończąc grę porażką 6-13.

To porażka była szczególnie bolesna dla HEROIC, ponieważ po raz pierwszy od dwóch lat nie udało im się awansować do finału IEM Rio. NAVI, przeciwnie, nadal dominują: zespół nie opuścił finałów dużych turniejów od IEM Dallas, a ich stabilność ponownie została potwierdzona w Rio.

Znaczenie zwycięstwa dla NAVI

To zwycięstwo umacnia pozycję NAVI jako jednej z najsilniejszych drużyn na światowej scenie. Ich udział w finale IEM Rio podkreśla nie tylko obecną formę zespołu, ale także ich zdolność do adaptacji do wszelkich wyzwań. Teraz wszystkie oczy będą zwrócone na finał: czy NAVI potwierdzą swoją reputację i zdobędą kolejny tytuł?