NAVI awansowali do półfinału BLAST Premier: Spring Final 2024, pokonując FaZe

NAVI wygrało kluczowy mecz przeciwko FaZe, zwyciężając 2-1. Dzięki temu zwycięstwu NAVI zapewniło sobie miejsce w półfinałach BLAST Premier: Spring Final 2024, które odbędzie się na OVO Arena Wembley.

Mecz rozpoczął się na Dust 2, wyborze NAVI, gdzie pokazali imponującą grę i zdobyli zwycięstwo. Warto wspomnieć o występie b1t na mapie, który zakończył z wysoką oceną 8.5, znacząco przyczyniając się do wygranej drużyny. Druga mapa była wyborem FaZe, Nuke, gdzie NAVI miało trudności. Połowa zakończyła się 9-3 na korzyść FaZe. NAVI udało się trochę wrócić do gry, ale to nie wystarczyło i przegrali mapę 13-9, co doprowadziło do trzeciej mapy.

Ostatnia mapa, Mirage, rozpoczęła się jednostronnie, FaZe prowadziło 7-0, ale po wygranym pierwszym rundzie przez NAVI, zaczęli pokazywać imponującą grę i wrócili do gry, kończąc połowę 7-5. Po nieudanej drugiej rundzie pistoletowej dla NAVI, FaZe zdołało wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie NAVI ponownie wróciło i wygrało wynikiem 13-10. Najlepszym graczem meczu był Igor “w0nderful” Żdanow, który wniosł znaczący wkład, szczególnie na ostatniej mapie, gdzie zwycięstwo było w dużej mierze dzięki niemu.

NAVI będzie kontynuować występy 15-go, w półfinale na OVO Arena Wembley. NAVI już wcześniej grało tutaj, ale w finale FACEIT Major: London 2018, gdzie przegrali z Astralis w wielkim finale. Tym razem NAVI będzie miało kolejną szansę na grę przeciwko Astralis, pod warunkiem, że Astralis pokona przegranego z pary Virtus Pro/Team Spirit.