Liquid pokazało swoją siłę, pokonując NAVI i awansując do finału grupy D BLAST Premier Fall Groups

Team Liquid awansował do finału grupy D w BLAST Premier Fall Groups dzięki zwycięstwu 2-1 nad Natus Vincere. Wygrana była kontynuacją udanego startu z nowym składem i zadała pierwszą porażkę w sezonie posiadaczom Esports World Cup.

Po debiutanckim zwycięstwie 2-0 nad Virtus. pro, Liquid kontynuowało swoją zwycięską passę, pokazując wolę zwycięstwa w ciężkiej walce z NAVI na Anubis. Natus Vincere odpowiedział klasycznym zwycięstwem na Inferno, ale nie był w stanie dokończyć gry, pozwalając, by prowadzenie 7-0 wymknęło się na Inferno.

Znaczenie spotkania i historia

Ten mecz był ważny nie tylko ze względu na status drużyn, ale także ze względu na kontekst - Liquid są o jedno zwycięstwo od jesiennych finałów BLAST, a ich pewność siebie rośnie. Keith "NAF" Markovic przypomniał jednak, że to jeszcze nie koniec pracy, zaznaczając, że grupy BLAST często stanowią dla nich problem.

Postępy w spotkaniach: szczegóły meczów

Seria rozpoczęła się na Anubis, mapie wybranej przez Liquid. Natus Vincere wygrało tylko jeden z trzech poprzednich meczów na tej mapie, ale pokazali swój najlepszy atak. b1t kontynuował dobrą formę z 15 fragami i NAVI prowadziło 8:4. Wynik mógłby być jeszcze bardziej dramatyczny, gdyby Mareks "YEKINDAR" Gaļinskis nie wykonał sprytnego clutcha w dziewiątej rundzie.

Po przerwie przebieg gry uległ zmianie, gdyż Liquid wrzuciło kolejny bieg. Przejęli grę z dominującym rekordem 8-1, a następnie powstrzymali późną próbę powrotu NAVI, aby zablokować kartę.

Image
Image

Natus Vincere nie byli wstrząśnięci tą porażką i wyszli na Mirage szukając zemsty. Dyktowali tempo od pierwszych minut i rozegrali dziesięć rund w ataku prowadzonym przez b1t, który zanotował oszałamiający wynik 17-3 i ocenę 9.3, w0nderful również wyróżnił się grą 18-5 i oceną 9.0. Druga połowa była tylko formalnością, ponieważ NAVI szybko zdobyło trzy rundy, wysyłając serię na Inferno.

NAVI przeniosło swój impet na decydującą mapę i zapewniło sobie prowadzenie 7-0 po stronie T. Liquid w końcu wystartowało i zaczęło dominować, zmniejszając różnicę do zaledwie dwóch rund przed zmianą stron.

Reakcje i przemyślenia końcowe

Gracze NAVI wyglądali na powolnych i niepewnych, i nie mieli czasu na reakcję, zanim Liquid przejęło prowadzenie po mocnym starcie po stronie CT. Roland "ultimate" Tomkowiak pokazał nerwy ze stali, popełniając jeden clutch po drugim, w wyniku czego Liquid przejął całkowitą kontrolę.

Valeriy "b1t" Vakhovskiy, komentując mecz, powiedział, że NAVI nie pokazało intensywności, którą pokazali po przerwie. "Haniebna gra z naszej strony, to wszystko" - napisał Justinas "jL" Lekavicius na X.

Ta wygrana podkreśla znaczenie nowego składu Liquid i ich potencjał w tym sezonie. Pomimo klątwy grup BLAST, zespół wykazał się dużą pewnością siebie i dążeniem do przezwyciężenia wcześniejszych niepowodzeń. Umiejętności i zdolność adaptacji graczy takich jak NAF i ultimate mogą odegrać kluczową rolę w ich przyszłych sukcesach.