HEROIC bierze udział w play-offach ESL Pro League Season 20

Zakończył się ostatni mecz grupy A w ESL Pro League Season 20, w którym HEROIC wygrało w meczu ostatniej szansy i zajęło ostatnie miejsce z grupy A w play-offach wielkiego turnieju. Po serii porażek HEROIC w końcu udało im się pokazać mniej lub bardziej przyzwoitą grę i dotrzeć do playoffów.

Mecz był interesujący już przed jego rozpoczęciem, ponieważ był to rewanż dla HEROIC, który w pierwszym meczu przegrał z Sangal 2-1 w bardzo wyrównanej grze. Tylko tym razem mecz był znacznie ważniejszy, ponieważ przegrany opuszcza turniej.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Mirage, wybór Sangala, gdzie HEROIC zdołał wygrać dwa sety po cztery i pięć rund w pierwszej połowie, kończąc ją 10-2. W drugiej połowie Sangal próbował wrócić, wygrywając siedem rund z rzędu, ale to nie wystarczyło i zakończyli mapę wynikiem 13-11 na korzyść HEROIC.

Drugą mapą był Nuke, wybór Heroic, gdzie Sangal pokazał walkę w pierwszej połowie, a nawet zdołał wygrać 7 rund, kończąc ją wynikiem 5-7. Heroic było jednak nie do zatrzymania w drugiej połowie, wygrywając serię kluczowych rund i zamykając mapę wynikiem 13-9, zapewniając sobie zwycięstwo w meczu i miejsce w playoffach.

Najlepszy gracz meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu przypadł Guyowi „NertZ” Iluzowi, który miał świetną serię, w której zwycięstwo stało się w dużej mierze jego zasługą. Ocena gracza za mecz wyniosła 7,5, co jest całkiem dobrym wynikiem w tak ważnym meczu.

Następny mecz

Dla Sangal był to pierwszy LAN w tym składzie, na którym spisali się bardzo dobrze, ale niestety opuścili 17-20 miejsce, zarabiając 12 000 dolarów. Z drugiej strony HEROIC awansowało do playoffów dzięki zwycięstwu, gdzie zaczną w rundzie 1, która rozpocznie się 17 września.