FaZe pokazało BLAST Premier: Fall Final 2024

FaZe, po rozczarowującym występie w BLAST Premier: Fall Groups 2024, dotarło do BLAST Premier: Fall Showdown 2024, gdzie było w stanie pokonać trzech przeciwników i zakwalifikować się do BLAST Premier: Fall Final 2024.

Droga do finału

Zespół pokonał chińską drużynę Rare Atom 2-0 w pierwszej rundzie, zanim zakwalifikował się do ćwierćfinałów. Tam spotkali się z PaiNem, który złapał formę i był stosunkowo równym przeciwnikiem.

PaiN dał trochę walki FaZe, ale ci drudzy pokonali ich na poziomie i zakończyli mecz z wynikiem 2-1 i pokonali trzecią mapę 13-5.

Finał

W finale drużyna zmierzyła się z OG, które również przebrnęło przez gridiron. Pierwszym meczem był Dust 2, wybór OG, gdzie FaZe pokazało pewną grę, udało im się przejąć pełną inicjatywę w pierwszej połowie, kończąc ją wynikiem 9-3. W drugiej połowie doprowadzili grę do końca i wygrali z wynikiem 13-8.

Drugie było Ancient, wybór FaZe, gdzie pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 6-6, co oznaczało ekscytującą drugą połowę. Tak się jednak nie stało i FaZe zakończyło mecz wynikiem 13-8.

Najlepszy zawodnik meczu

Tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Helvijsa „broky” Saukantsa, który rozegrał nie tylko świetny mecz, ale i cały turniej. Jego ocena w meczu wyniosła 6,9, co jest całkiem dobrym wynikiem.

Następne turnieje

Następnym turniejem dla FaZe jest ESL Pro League Season 20, który rozpocznie się 3 września, a drużyna jest w grupie A, więc jej mecze odbędą się w pierwszym tygodniu turnieju.

W przypadku OG sytuacja jest gorsza, drużyna nie ma zaproszenia do ESL Pro League Season 20, ale ma zaproszenie do Thunderpick World Championship 2024 EU Closed Qualifier 2, gdzie rozpocznie się 30 sierpnia.