Falcons zakwalifikowali się do BLAST Premier: Fall Final 2024

Falcons, po rozczarowującym występie w BLAST Premier: Fall Groups 2024, dotarli do BLAST Premier: Fall Showdown 2024, gdzie byli w stanie pokonać trzech przeciwników i zakwalifikować się do BLAST Premier: Fall Final 2024.

Ich gra na turnieju nieznacznie się poprawiła i to w czasie, gdy do drużyny ma dołączyć Nikola „NiKo” Kovač.

Droga do finału

Falcons rozpoczęli swoją podróż od solidnego zwycięstwa 2:0 nad M80, co pozwoliło im awansować do ćwierćfinału. Tam spotkali się z Complexity, z którym stoczyli bardziej zacięty mecz niż pierwszy.

Ale w napiętej walce udało im się pokonać Complexity z bliskim wynikiem 2-1, co zapewniło im miejsce w finale turnieju.

Finał

Mecz finałowy rozpoczął się od Vertigo, mapy wybranej przez Falcons, gdzie rozpoczęli pierwszą połowę pewnie z wynikiem 10-2, ale prawie oddali kambeck w drugiej połowie. Virtus Pro zdołało wrócić do wyniku 12-10, ale w następnej rundzie oddało clutcha 1 na 4 Alvaro „SunPayusowi” Garcii.

Drugą mapą był Mirage, wybrany przez Virtus.pro, ale mimo to ponownie przegrali pierwszą połowę z imponującym wynikiem 9-3, ale tym razem nie byli w stanie nawet zbliżyć się do wygrania 10 rund i przegrali z wynikiem 13-6.

Najlepszy zawodnik

Tytuł najlepszego gracza powędrował do Emila „Magiska” Reifa, który miał świetną serię w swoich 26 latach. Jego rating w tym meczu wyniósł 7.1, co jest bardzo fajnym wynikiem w tak ważnym meczu.

Następne turnieje

Dla Falcons kolejnym turniejem będzie IEM Rio 2024 Europe Closed Qualifier, gdzie swój występ rozpoczną jutro przeciwko OG. Z kolei Virtus.pro będzie przygotowywać się do ESL Pro League Season 20, gdzie zagra w grupie D, ale dokładne daty ich meczów nie są jeszcze znane.