Falcons opuszczają ESL Challenger Katowice 2024
  • Results

• 13:49, 26.10.2024

Problemy drużyny Falcons trwają: przegrali 2-0 z Eternal Fire i odpadli z turnieju ESL Challenger Katowice 2024. Pomimo obecności w składzie Oleksandra "⁠s1mple⁠" Kostylieva, drużynie nie udało się wygrać ani jednej mapy.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą meczu był Dust 2, gdzie pierwsza połowa była wyrównana, co dodawało ekscytacji do oglądania meczu. Druga połowa również była napięta, co zagwarantowało dodatkowe rundy, gdzie Eternal Fire łatwo zwyciężyli wynikiem 16-12.

Drugą mapą był Inferno, które Falcons ostatni raz grali w 2023 roku jeszcze w poprzednim składzie. Z tego powodu, jak wielu się spodziewało, przegrali pierwszą połowę 11-1. W drugiej połowie turecka drużyna dokończyła grę i wygrała 13-4.

Seria porażek

Z tą porażką Falcons przedłużyli swoją serię przegranych do siedmiu map od momentu, gdy s1mple dołączył do składu, a ogólna forma drużyny również pozostawia wiele do życzenia: wygrali tylko jedną z ostatnich 14 serii, a to zwycięstwo było nad ATOX w ramach ESL Pro League Season 20.

Statystyki s1mple

Pomimo niekorzystnego wyniku, s1mple pokazał przebłyski swojej legendarnej gry, szczególnie na Dust2. Jego rating wyniósł solidne 7.3, co jest najlepszym wynikiem w jego drużynie.

Przyszłe mecze

Teraz Falcons skoncentrują swoje wysiłki na nadchodzącym turnieju RMR, który rozpocznie się 17 listopada. Główny trener Danny "⁠zonic⁠" Sørensen potwierdził również, że drużyna planuje zorganizować bootcamp przed turniejem.

Tymczasem zwycięstwo Eternal Fire zapewniło im miejsce w decydującym meczu przeciwko B8, który odbędzie się o 18:45. Turecka drużyna będzie walczyć o awans do play-off, zwiększając swoją pewność siebie po udanym występie przeciwko Falcons.