ENCE zostali mistrzami Elisa Masters Espoo 2024
  • Results

• 20:43, 20.10.2024

ENCE zostali mistrzami domowego Elisa Masters Espoo 2024. Drużyna pokonała HEROIC w finale turnieju 3-1, wygrywając swój pierwszy turniej w nowym składzie na pierwszym turnieju. To ogromne zaskoczenie, ponieważ wygranie turnieju po tak krótkim czasie jest niezwykle trudne.

Dla ENCE to również pierwszy turniej wygrany po półtorarocznej przerwie, podczas której drużyna przeszła przez 7 zmian graczy i dwóch trenerów. Dodatkowo, drużyna zdobyła pierwszy od 5 lat trofeum w Finlandii, co sprawia, że jest to ogromna radość dla fanów zespołu.

Niepowodzenie na RMR, ale zwycięstwo na Elisa Masters Espoo 2024

Drużyna nie powiodła się w zamkniętych kwalifikacjach do RMR, po czym zmieniła dwóch graczy i po około tygodniu treningów zdołała wygrać Elisa Masters Espoo 2024. To po prostu niesamowity wynik i godny podziwu dla gla1ve jako kapitana.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą było Ancient, gdzie pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 7-5. W drugiej połowie HEROIC pokazali się znacznie lepiej i wygrali 8 rund, wygrywając 13-10.

Druga mapa to Nuke, gdzie ENCE zdemolowali przeciwników w pierwszej połowie, kończąc ją wynikiem 10-2. W drugiej połowie po prostu doprowadzili grę do końca i zwyciężyli 13-7.

Trzecią mapą było Vertigo, gdzie działo się coś niesamowitego. Pierwsza połowa zakończyła się sensacyjnym wynikiem 10-2 dla ENCE. W drugiej połowie HEROIC pokazali się bardzo dobrze i również zakończyli połowę 10-2, doprowadzając do dogrywek. Ale nie było to takie proste, jak się wydawało, gra zakończyła się nie na pierwszych, ale na trzecich dodatkowych rundach. Gdzie ENCE udało się pokonać przeciwnika i zwyciężyć 22-19.

Czwartą i ostatnią mapą był legendarny Dust 2, gdzie pierwsza połowa ponownie zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem na korzyść ENCE, 9-3. W drugiej połowie gla1ve i spółka po prostu doprowadzili grę do końca i zostali mistrzami turnieju.

Wiek to tylko liczba?

Tak, odpowiedział gla1ve, będąc najlepszym graczem finału. Rozegrał niesamowity finał, nie tylko jako kapitan, ale jako gracz. Bardzo przyjemnie patrzeć na tego chłopaka, który po prostu błyszczy. Jego ocena w finale wyniosła 6.7 na 4 mapy i statystyki 82-70 pod względem K-D.