Complexity i FURIA zakwalifikowały się do play-offów ESL Pro League Season 20

Panujący mistrzowie ESL Pro League, MOUZ, nieoczekiwanie zakończyli swoją przygodę z ESL Pro League Season 20, przegrywając z Complexity w meczu o czwarte miejsce w grupie C. MOUZ od początku turnieju miało spore kłopoty, ale wielu uważało, że w trakcie rozgrywek się podniosą.

Szczegóły meczu MOUZ vs Complexity

Seria meczów była w dużej mierze powtórką spotkania pomiędzy tymi drużynami, które miało miejsce zaledwie trzy dni temu. Complexity wybrało Vertigo, MOUZ zaczęło słabo, przegrywając 2-6 we wczesnych rundach. Chociaż MOUZ było w stanie wyrównać pod koniec pierwszej połowy, nie byli w stanie dobrze zakończyć. Druga połowa została pewnie zakończona przez Complexity, gdzie Grim pokazał świetną grę i zakończył mapę wynikiem 13-8.

Na Ancient MOUZ pokazało bardziej pewny występ w pierwszej połowie, głównie dzięki agresywnej grze Brollana. Jednak kilka kluczowych błędów w drugiej połowie pozwoliło Complexity przejąć inicjatywę i zakończyć mecz na ich korzyść wynikiem 13-10.

Najlepszy zawodnik meczu

Grim był jednoznacznie najlepszym graczem serii, kończąc mecz z oceną 6,9, wnosząc duży wkład w zwycięstwo drużyny na obu mapach.

Szczegóły meczu FURIA vs RED Canids

Pierwszą mapą był Anubis, wybór RED Canids, gdzie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-6, gdzie yuurih wykonał niesamowity moment w ostatniej rundzie. W drugiej połowie FURIA pokazała swoje umiejętności i wygrała 7 rund, na co drużyna coldzery odpowiedziała tylko jedną.

Drugą mapą był Nuke, na którym FURIA radziła sobie słabo w pierwszej połowie, ale zakończyła ją wynikiem 4-8. Ale w drugiej połowie FURIA spisała się niesamowicie dobrze i zakończyła mapę wynikiem 13-9.

Tytuł najlepszego gracza meczu przypadł yuurihowi, który miał świetną serię i pokazał dużo pewności siebie. Jego ocena za mecz wyniosła 7,6.

Następne mecze

MOUZ skupi się teraz na przygotowaniach do IEM Rio, mając prawie miesiąc na odzyskanie sił po szokującej eliminacji EPL. W tym samym czasie Complexity awansowało do playoffów, ale ich przeciwnik nie został jeszcze ustalony.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku RED Canids i FURIA, gdzie ci pierwsi odpadli i będą dalej trenować, a FURIA są w finale, ale nie wiadomo jeszcze, z kim zagrają.