Astralis pokonało Liquid i zapewniło sobie miejsce w półfinałach ESL Pro League Season 19

Astralis pokonało Team Liquid 2-0 w meczu ćwierćfinałowym, aby zapewnić sobie miejsce w półfinałach ESL Pro League Season 19.

Począwszy od Inferno, mapy wybranej przez Liquid, gdzie pomimo przewagi Liquid 7-5 w pierwszej połowie, Astralis odniosło zwycięstwo 13-9. Pęd był kontynuowany na Overpassie, wybranym przez Astralis, gdzie pokonali podobny przypadek jak na pierwszej mapie po połowie przegranej 5-7 i ponownie wygrali 13-7.

Decydująca mapa, Ancient, pozostała nierozegrana. Nicolai "device" Reedtz był najlepszym graczem meczu, kończąc z oceną 7,6. Jego gra znacznie się poprawiła, odkąd został kapitanem, a jego kluczowe zabójstwa i decyzje doprowadziły jego drużynę do zwycięstwa.

Oto jak jabbi skomentował grę po zmianie kapitana w Astralis:

Gra z dev1ce jest podobna do gry z cadiaNem. Mamy podobne role, ale tutaj pasują one do nas lepiej, stavn po prostu lubi biegać po mapie. W Astralis staliśmy się dużo bardziej aktywni.

Astralis zmierzy się ze zwycięzcą meczu Faze/Vitality w jutrzejszym półfinale, którego zwycięzca awansuje do wielkiego finału turnieju.