Astralis opuszcza BLAST Premier: Fall Final 2024 na ostatnim miejscu

Nowy skład Astralis, po słabym debiucie w ramach BLAST Premier: Fall Final 2024 przeciwko Vitality, spadł do dolnego zestawu, gdzie przegrał ze Spirit po solidnej pierwszej mapie. Gra Astralis była lepsza niż przeciwko Vitality, ale wciąż nie była idealna.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Ancient, wybór Astralis, gdzie zaczęli bardzo pewnie i udało im się zdobyć 9 rund w pierwszej połowie, co zaskoczyło wszystkich widzów, po kiepskim meczu wczoraj przeciwko Vitality. W drugiej połowie zdobyli tylko pierwsze 4 rundy i byli w stanie odnieść zwycięstwo 13-3.

Drugi był Dust 2, wybór Spirit, który pokazał solidną grę i był w stanie wziąć połowę z wynikiem 8-4. Po wygraniu rundy pistoletowej świetnie się zaprezentowali i zakończyli mecz zwycięstwem 13-5.

Ostatni był Mirage, gdzie pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 7-5 na korzyść Spirit. Druga połowa również była wyrównana i zakończyła się wynikiem 6-6, ale Spirit mieli wystarczająco dużo, aby wygrać i odnieśli zwycięstwo 13-11.

Najlepszy zawodnik meczu

Pomimo przegranej w tym wyrównanym meczu, tytuł najlepszego gracza meczu powędrował do Victora „Staehr” Staehr, który naprawdę pokazał solidną grę. Został również zapamiętany z wielu pewnych momentów

Następne mecze

Po porażce Astralis opuszcza turniej na 7-8 miejscu i otrzymuje za to 7 500 dolarów. Spirit natomiast po zwycięstwie zajmuje 3. miejsce w grupie i awansuje do ćwierćfinału turnieju, gdzie zagra z przegranym z pary Liquid/Vitality.