Spirit awansował do półfinału BLAST Premier: Spring Final 2024, pokonując Virtus pro

Team Spirit wygrał mecz przeciwko Virtus Pro, kończąc spotkanie wynikiem 2-0. Dzięki temu zwycięstwu Spirit zapewniło sobie miejsce w półfinale BLAST Premier: Spring Final 2024, który odbędzie się na OVO Arena Wembley.

Mecz rozpoczął się na mapie Ancient, wybranej przez Spirit, gdzie pokazali świetną grę, pomimo problemów na tej mapie przeciwko G2 dzień wcześniej. Mapa zakończyła się wynikiem 13-4, pokazując całkowite przeważenie Spirit. Drugą mapą był Dust 2, wybór Virtus Pro, gdzie pierwsza połowa zakończyła się lepiej niż pierwsza mapa, wynikiem 7-5 na korzyść Spirit. Druga połowa była bardziej intensywna, gdzie Virtus Pro niemal udało się wrócić do gry, ale niestety przegrali 11-13.

Ostatnią mapą miała być Mirage, ale nie doszło do niej, ponieważ Spirit okazało się silniejsze. Najlepszym graczem meczu został Danil “donk” Kryshkovets, który wnósł znaczący wkład w grę drużyny, wykonując kluczowe zabójstwa.

Spirit będą kontynuować występy 15-go, w półfinałach na OVO Arena Wembley. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca pary FaZe Clan/Vitality. Z kolei Virtus Pro zmierzy się z Astralis w ćwierćfinale turnieju.