Wyniki trzeciego dnia rozgrywek w ESL Pro League Season 20

Zakończył się trzeci dzień rozgrywek ESL Pro League Season 20, w którym podobnie jak w poprzednich dwóch dniach odbyło się 6 spotkań. Zgodnie z wynikami z poprzednich dni, NAVI i Eternal Fire zakwalifikowały się już do playoffów, ale nikt jeszcze nie opuścił turnieju.

Turniej odbywa się na Malcie od 3 do 22 września w hotelu InterContinental Malta. ESL Pro League organizuje turniej tutaj już czwarty sezon z rzędu, który stał się czymś w rodzaju domu dla serii turniejów. MOUZ to mistrzowie, którzy wygrali dwa ostatnie turnieje.

Mongolz vs. KOI

Inferno, wybór KOI, pomimo ich prób objęcia prowadzenia, mecz zakończył się wynikiem 13-1 na korzyść The MongolZ. KOI zdołało wygrać jedyną rundę w drugiej połowie, kiedy byli już w niezwykle trudnej sytuacji. Na drugiej mapie Mirage, która była wyborem The MongolZ, sytuacja KOI tylko się pogorszyła. The MongolZ całkowicie kontrolowało grę i zakończyło mecz z suchym wynikiem 13-0. Tym samym The MongolZ przegrało tylko jedną rundę w całym meczu na 27 możliwych, co podkreśla ich absolutną dominację w tej serii.

MIBR vs Spirit

Pierwszą mapą był Ancient, wybrany przez MIBR, który nie zakończył się na ich korzyść. Pomimo dobrego początku, Spirit zwyciężyło z wynikiem 13-10. Na drugiej mapie Nuke, wybranej przez Spirit, MIBR pokazał swoją siłę, pokonując przeciwników wynikiem 13-7. To zwycięstwo pozwoliło im zremisować serię. Ostatnią mapą był Anubis, gdzie drużyny walczyły do samego końca, ale ostatecznie MIBR wygrał 13-9, zapewniając sobie miejsce w playoffach.

9z vs Wildcard

Pierwszą mapą był Ancient, wybrany przez Wildcard, zakończony przekonującym zwycięstwem 13-6 dla 9z. 9z zdominowało obie połowy, wygrywając pierwszą 8-4 i drugą 5-2. Drugą mapą był Nuke, wybrany przez 9z, również zakończony ich zwycięstwem pomimo upartego oporu ze strony Wildcard. Ostateczny wynik wyniósł 13-10 na korzyść 9z, pozostawiając 9z pewnym awansu do następnego etapu niższej siatki, podczas gdy Wildcard spadł do siatki ostatniej szansy.

G2 vs 3DMAX

Pierwszą mapą był Anubis, wybrany przez 3DMAX, zakończony zwycięstwem 13-10 dla ich drużyny, pomimo dobrego początku G2, 3DMAX był w stanie powrócić, zdobywając 9 rund w drugiej połowie. Na drugiej mapie Ancient, wybranej przez G2, pokazali pełną kontrolę, wygrywając z wynikiem 13-6. Ostatnią mapą był Nuke, który zakończył się wynikiem 13-7 na korzyść G2. Dzięki wygranej, G2 zakwalifikowało się do playoffów turnieju.

Sangal vs HEROIC

Pierwszą mapą był Mirage, wybrany przez Sangala, który zakończył się zwycięstwem Heroic 16-12. Drugą mapą był Ancient, wybrany przez Heroic, gdzie Sangal pokazał świetną grę i wygrał z wynikiem 13-9. Ostatnią mapą był Nuke, gdzie Sangal pokazał niesamowitą grę w drugiej połowie, wracając z 3-11, wygrywając 10 rund z rzędu i kończąc mapę wynikiem 13-11.

FaZe vs NIP

Pierwszą mapą był Ancient, wybrany przez NIP, który zakończył ją wynikiem 13-11 w wyrównanej grze. Na drugiej mapie Mirage, wybranej przez FaZe, ci pokazali dobrą grę i wygrali z wynikiem 13-9. Ostatnią mapą był Dust2, gdzie FaZe odniosło pewne zwycięstwo z wynikiem 13-1.