Natus Vincere pokonało Virtus.Pro i awansowało do wielkiego finału BLAST Spring Final

Natus Vincere pokonało Virtus.Pro w fazie półfinałowej, awansując tym samym do wielkiego finału BLAST Premier: Spring Final 2024, gdzie czeka już na nich Spirit.

Pierwsza mapa, Anubis, była wyborem Virtus.Pro. W pierwszej połowie NAVI pokazało świetną grę ofensywną, zdobywając 11 rund z rzędu i tracąc tylko ostatnie 12 rund, kończąc połowę wynikiem 11-2. W drugiej połowie Virtus.Pro próbowało wrócić do gry, zdobywając 4 rundy, ale NAVI nie pozwoliło im na to i zakończyło je wynikiem 13-5.

Na drugiej karcie Mirage, wybrany przez NAVI. W pierwszej połowie była to wyrównana gra, z niewielkimi przewagami w rundach, ale mimo to połowa zakończyła się remisem 6-6. W drugiej połowie obrona NAVI zaczęła dominować, tracąc tylko 3 rundy od wybuchu bomby, kończąc mapę wynikiem 13-9, a mecz wynikiem 2-0.

Justinas "jL" Lekavicius, pokazując tę samą świetną grę co MVP kopenhaskiego Majora, pomógł NAVI wygrać mecz, stając się tym samym najlepszym graczem meczu z oceną 7,7.

© This photo is copyrighted by PGL.

Natus Vincere zmierzy się teraz ze Spirit w wielkim finale. Drużyny będą walczyć o 200 000 i miejsce w BLAST Premier: World Final, chociaż obie drużyny już je mają, a Wielki Finał odbędzie się dziś wieczorem w OVO Arena Wembley.