Imperial sensacyjnie wygrywa MOUZ i kwalifikuje się do playoffów ESL Pro League

ESL Pro League Season 20 nie przestaje zaskakiwać swoimi wynikami w meczach, dziś brazylijska drużyna Imperial pokonała jeden z najsilniejszych europejskich zespołów, MOUZ, w serii dwóch map. Stali się drugą brazylijską drużyną w playoffach turnieju, wcześniej MIBR awansował do playoffów.

To zwycięstwo jest szczególnie ważne dla Brazylii, ponieważ dodaje kolejną drużynę do grona pretendentów do tytułu. Po sensacyjnym wyniku przeciwko MOUZ, Imperial zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy fnatic i M80.

Intensywna walka na mapach Dust2 i Inferno

Mecz rozpoczął się od intensywnej gry na Dust2. MOUZ zaczęło mocno, wygrywając pierwszą połowę 7:5. Jednak Imperial, grające dla CT, było w stanie przejąć inicjatywę i pomimo braku zakończenia w punkcie meczowym, wygrało 16-14 w dogrywce.

Na Inferno sytuacja wyglądała tak samo. Imperial pokazało świetną grę dla CT, utrzymując kontrolę nad grą, kończąc pierwszą połowę takim samym wynikiem 7-5. MOUZ było jednak w stanie wyrównać stan gry, a nawet doprowadzić do punktu meczowego. Jednak występ Ludviga „Brollan” Brolina zagrał przeciwko ich sukcesowi. Szwed nie zdołał zabić ani jednego gracza w pierwszej połowie i zakończył mapę z zaledwie sześcioma fragami, co wpłynęło na jego ocenę 3,4, poważnie osłabiając drużynę. Ostatecznie po raz kolejny decydująca okazała się dogrywka, w której Brazylijczycy zwyciężyli 16-13.

Podsumowanie

Zwycięstwo Imperial nad MOUZ nie tylko zapewniło im udział w play-offach, ale także zapewniło Brazylii dodatkowe miejsce w walce o tytuł ESL Pro League Season 20. Ich następny test - fnatic lub M80 - określi, czy mogą kontynuować swój triumfalny marsz i dotrzeć do ćwierćfinałów.