Heroic i The Mongolz zapewnili sobie miejsce w półfinale Elisa Masters Espoo 2024
  • Results

• 19:59, 17.10.2024

Heroic i The Mongolz zapewnili sobie miejsce w półfinale Elisa Masters Espoo 2024 po zwycięstwie nad ENCE i B8 odpowiednio. Obie drużyny pokazały pewną grę, w związku z czym jako pierwsze awansowały do fazy pucharowej turnieju z pulą nagród $200,000.

Szczegóły meczu HEROIC przeciwko ENCE

Pewny początek na Vertigo dał Heroic przewagę w pierwszej połowie 8-4, co po wygraniu drugiej rundy pistoletowej przyniosło im 12-4. Jednak ENCE zdołało się odbudować i postawić drużynę w trudnej sytuacji. Mimo to, Heroic zamknęli mapę na swoją korzyść wynikiem 13-10.

Na Nuke sytuacja się powtórzyła i połowa zakończyła się miażdżącym wynikiem 9-3 dla HEROIC. Ale ENCE ponownie się zmobilizowało i zdołało doprowadzić grę do wyniku 12-10, lecz niestety przegrali 13-10.

Szczegóły meczu The Mongolz i B8

Pierwszą mapą był Nuke, gdzie The Mongolz całkowicie zdominowali przeciwnika i zamknęli pierwszą połowę wynikiem 9-3, co było pewnym szokiem. W drugiej połowie po prostu dopełnili formalności i wygrali 13-3.

Na Inferno pewna gra The Mongolz trwała dalej i drużynie udało się wygrać pierwszą połowę 7-5. W drugiej połowie B8 starało się coś zrobić, ale mieli mało szans i przegrali 8-13.

Kolejne mecze

Pomimo starań, ENCE czeka teraz decydujący mecz przeciwko 9z, aby zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej.

Heroic, z kolei, czekają na wyniki meczu pomiędzy JANO i B8, aby poznać swojego przeciwnika w półfinale. Drużyna ma nadzieję utrzymać swoją serię zwycięstw i pokazać siłę w decydujących etapach turnieju.

Sytuacja B8 jest podobna do ENCE, tylko że będą musieli zagrać z JANO, gdzie grają legendy allu, xseveN i Aerial. Sytuacja The Mongolz jest z kolei lustrzana, tylko że czekają na wynik 9z i ENCE, aby poznać przeciwnika.