ESL Challenger Jönköping 2024: ENCE i Complexity wygrały pierwsze mecze grupy B

Ekscytujące pojedynki w grupie B ESL Challenger Jönköping 2024 ustawiły wysoki poziom dla turnieju, który odbywa się w malowniczych krajobrazach Szwecji. Z solidnym funduszem nagród wynoszącym 100 000 $, ten turniej nie tylko testuje siłę drużyn, ale także oferuje im złoty bilet do prestiżowej ESL Pro League Season 20.

Pierwszym meczem w grupie B był pojedynek między Complexity a Alliance, który obiecywał interesującą rywalizację. Mecz odbywał się w formacie BO1 na mapie Dust 2, gdzie Complexity pokazali swoje umiejętności i doświadczenie, pokonując przeciwnika wynikiem 13-2. Najlepszym graczem meczu był Hakon “Hallzerk” Fjaerli, którego ocena wyniosła 8,7.

Drugim meczem była bitwa między ENCE a MIBR, która odbywała się na Nuke. Pierwsza połowa była interesująca do oglądania, ponieważ panowało stałe napięcie, a zakończyła się wynikiem 6-6. W drugiej połowie ENCE pokazali swoje umiejętności i bez problemu zamknęli grę wynikiem 13-6, zdobywając 8 rund z rzędu. Najlepszym graczem meczu był nowicjusz drużyny Viktor “sdy” Orudjev, którego ocena wyniosła 7,2.

Zwycięzcy zagrają przeciwko sobie, gdzie zwycięzca awansuje do play-offów turnieju, podczas gdy przegrani będą grać o eliminację z turnieju. Drużyna, która opuści turniej na ostatnim miejscu, zdobędzie 2 000 $ jako nagrodę pocieszenia.