Complexity zakończyło swoją przygodę na IEM Cologne 2024 po przegranej z Liquid

Amerykański zespół Complexity oficjalnie zakończył swój udział w IEM Cologne 2024, przegrywając z drużyną Liquid na dwie karty. Wynik ten był oczekiwany przez wielu, ponieważ od początku turnieju Liquid pokazywało pewną grę i był to naturalny rezultat.

Wynik ten jest interesujący, ponieważ Complexity, pomimo świetnego początku turnieju, napotkało poważne problemy w swoich ostatnich meczach, co doprowadziło do ich porażki. Zespół był w stanie przezwyciężyć wczesne trudności, ale ostatecznie nie sprostał wyzwaniom stawianym przez MOUZ i Liquid.

Przebieg meczu: od pewności siebie do porażki

Pierwszy mecz przeciwko Liquid na mapie Ancient rozpoczął się od objęcia przez Complexity prowadzenia 5:1, a następnie zmniejszenia przewagi do 7:5. Mimo to przewaga wciąż była po stronie Amerykanów. Jednak w drugiej połowie Liquid zdołało się pozbierać, wygrali kilka kluczowych rund, a kończąc mecz wynikiem 13:10, wyeliminowali szanse Complexity na zwycięstwo.

Na drugiej mapie, Anubis, Complexity miało nadzieję odwrócić losy spotkania i uczynić serię bardziej konkurencyjną. Jednak po ciężkim meczu na Ancient, gracze, zwłaszcza Håkon "hallzerk" Fjærli, mieli trudności. W pierwszej połowie udało im się zdobyć tylko pięć rund po stronie T, co utrudniło ich sytuację. Druga połowa okazała się jeszcze trudniejsza, ponieważ Liquid nie pozostawiło żadnych szans w obronie i zakończyło mecz wynikiem 13-5.

Podsumowanie

Drużyna Liquid pewnie awansowała do finału, gdzie spotka się z FaZe o prawo gry w LANXESS. Dla Complexity ten turniej był rozczarowującym zakończeniem po tak obiecującym początku. Ich występ na IEM Cologne 2024 pokazał, że drużynę stać na wiele, ale wciąż muszą rozwiązać wewnętrzne problemy, aby osiągnąć pożądane wyżyny.