BIG z łatwością pokonało Rooster i wyeliminowało ich w dolnym zestawieniu ESL Pro League Season 20

Mecz pomiędzy Rooster a BIG w ESL Pro League Season 20 był prawdziwym sprawdzianem dla drużyny z Oceanii. Spodziewano się, że Rooster, które wcześniej pokazało twardą grę przeciwko MOUZ, będzie w stanie zaoferować poważną konkurencję Niemcom. W rzeczywistości jednak zespół z Australii nie poradził sobie z presją, a BIG z łatwością udowodniło swoją wyższość na wszystkich frontach.

Dla Rooster mecz ten był szansą na sprawdzenie się na światowej scenie, ale wynik był tylko potwierdzeniem, że zespół nie jest jeszcze gotowy na równą walkę z europejskimi potentatami.

Oczekiwania i historia rywalizacji

Rooster, zespół z Oceanii, znalazł się na dnie grupy C po przegranej z MOUZ, gdzie był bliski sensacji. Mecz z BIG miał być jednak trudniejszym sprawdzianem, gdyż niemiecka drużyna znana jest z wysokiego poziomu gry i wieloletniego doświadczenia na dużych turniejach. Rooster miało szansę się zrehabilitować, ale obrona BIG na pierwszej mapie od razu pokazała, że niemiecki zespół nie ma zamiaru dawać żadnych szans na sukces.

Porażka na Mirage'u i walka na Nuke'u

Rooster wybrało Mirage'a, ale ta decyzja nie zagrała na ich korzyść. BIG zdominowało obronę, zdobywając 11 rund z rzędu. Dopiero pod sam koniec pierwszej połowy potrójne zabójstwo od chelleos zapewniło Rooster jedyną rundę. Pomimo tego, że Rooster zdobył rundę pistoletową w drugiej połowie, BIG szybko zakończyło mecz wynikiem 13-2.

Druga mapa, Nuke, rozpoczęła się bardziej zachęcająco dla Roostera. Pojedynki od asap doprowadziły do quad-killa i zdobycia rundy pistoletowej. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem, ale Rooster nie był w stanie utrzymać tego tempa w drugiej części gry. BIG szybko odzyskało kontrolę nad mapą i zakończyło mecz wynikiem 13-8, pieczętując solidne zwycięstwo 2-0 w serii.

Wnioski

Porażka wysyła Rooster do etapu ostatniej szansy, gdzie spotkają się z przegraną drużyną w meczu Astralis - Complexity. Będzie to ich ostatnia szansa na kontynuowanie turnieju i będą musieli poważnie przemyśleć swoją strategię, jeśli chcą uniknąć eliminacji.