BIG pokonał HEROIC w emocjonującym pojedynku

W emocjonującym meczu BIG pokonało Heroic i zapewniło sobie miejsce w playoffach ESL Pro League Season 19.

Heroic rozpoczęło swoją selekcję Nuke bardzo szybko i skutecznie wygrywając 4 rundy z rzędu, BIG było w stanie odpowiedzieć, biorąc 3 rundy, które były przedostatnimi rundami połowy, Heroic pokazało, że byli dobrze przygotowani do tego meczu i wygrali pierwszą połowę z wynikiem 8-4. Dominacja była kontynuowana w rundzie pistoletowej. BIG zdołało zdobyć tylko 1 z 6 rund i przegrało wybór rywali z wynikiem 5-13.

Druga mapa Vertigo była wyborem BIG, które przegrało rundę pistoletową i dwie kolejne przed nią, a następnie odpowiedziało zdobyciem 4 rund z rzędu. Połowa była ciekawa i wyrównana dla obu drużyn i zakończyła się wynikiem 6-6. W drugiej połowie gra była intensywna, ostatnią rundę w drugiej połowie wygrał NertZ swoim clutchem 1 na 3 i zapewnił swojej drużynie dodatkowe rundy, ale to im nie pomogło i przegrali mapę wynikiem 16-13.

Ancient rozpoczął się na korzyść Heroic po wygraniu rundy pistoletowej, ale BIG było gotowe do walki i po przegranej rundzie wygrało 3 z rzędu i kontynuowało wygrywanie kluczowych rund dla ekonomii i wygrało pierwszą połowę 8-4 z wygodną przewagą w rundzie. Druga runda pistoletowa wypadła na korzyść BIG, którzy nadal dominowali w meczu i pokazali, że chcą awansować do playoffów. Następnie Heroic było w stanie zdobyć tylko 1 rundę, podczas gdy BIG zdobyło 3 z rzędu i wygrało z miażdżącym wynikiem 13-5.

Dzięki temu zwycięstwu BIG zapewniło sobie miejsce w playoffach ESL Pro League Season 19. Podczas gdy Heroic zagra z NIP w sobotę w meczu eliminacyjnym, drużyny spotkały się już wcześniej w tym turnieju, gdzie Heroic wygrało wynikiem 2-0.