B8 kwalifikuje się do zawodów Perfect World Shanghai Major 2024 EU RMR

B8 z powodzeniem zapewniło sobie miejsce w turnieju RMR Perfect World Shanghai Major 2024. To ważny moment dla zespołu, ponieważ będzie to ich pierwsze wydarzenie LAN z nowym składem. Z kolei Monte d przegapi drugi major z rzędu.

Kontekst

Będzie to drugie spotkanie między drużynami w ciągu ostatniego tygodnia, pierwszym było zwycięstwo 2-0 dla B8 podczas IEM Rio 2024 Europe Open Qualifier 2. Tym razem karty meczowe były takie same jak w pierwszym spotkaniu.

Szczegóły meczu

Pierwszą mapą był Ancient, gdzie pierwsza połowa zakończyła się bliskim wynikiem 7-5 na korzyść B8. W drugiej połowie B8 było w stanie wygrać kluczowe rundy, dzięki czemu wygrało 13-11.

Drugą mapą był Mirage, gdzie Monte jakby nie weszło na serwer i nie miało nic do pokazania, przegrywając połowę z imponującym wynikiem 11-1. Rundę 1 wygrali dzięki eisowi od DemQQ. Ale ta runda była ostatnią rundą, którą wygrali w tej serii i przegrali z wynikiem 13-1.