Astralis awansowało do BLAST Premier: Fall Final 2024 po pokonaniu NIP

Astralis pokonało NIP w swoim ostatnim meczu w BLAST Premier: Fall Groups 20 24 i zdobyło miejsce w BLAST Premier: Fall Final 2024. NIP z kolei udał się do BLAST Premier: Fall Showdown 2024, gdzie będzie walczył o miejsce w finale.

Astralis podchodziło do meczu jako faworyci, ale NIP również było dobre. W końcu udało im się pokonać silne FaZe 2-0, ale niestety nie byli w stanie przekroczyć oczekiwań. Całą uwagę meczu skupił na sobie Artem "r1nkle" Moroz, który w 4 meczach uzyskał średnią ocenę 6,5, co jest całkiem dobrym wynikiem przeciwko najlepszym drużynom.

Wcześniej drużyny spotkały się już przeciwko sobie w YaLLa Compass 2024, gdzie NIP był silniejszy i pokonał ich w meczu BO1 na Ancient. Ancient był trzecią mapą również tym razem.

Szczegóły meczu

Już na etapie wyboru mapy pojawiły się pewne pytania, takie jak fakt, że Astralis i NIP nie wybrały swojej najlepszej mapy Ancient, ale zostawiły ją na koniec. NIP zdecydował się na Mirage, na którym Astralis ma o 24% wyższy współczynnik zwycięstw. Z kolei Astralis wybrało Inferno, gdzie ich współczynnik zwycięstw wynosi 50%, podczas gdy NIP ma tylko 40%.

Pierwsza mapa rozpoczęła się wyrównanie, gdzie drużyny wymieniły się rundami, ale Astralis nadal objęło prowadzenie i zakończyło pierwszą połowę na swoją korzyść z wynikiem 8-4. W drugiej połowie gra była kontynuowana na korzyść Astralis i wygrali z imponującym wynikiem 13-6.

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej rundy pistoletowej przez NIP, po czym Astralis zdołało odzyskać prowadzenie i wygrać 9 rund z rzędu, kończąc połowę wynikiem 9-3. NIP zdołał wygrać drugą rundę pistoletową i ekonomiczną od Astralis, ale te dwie rundy były ostatnimi, które wygrali. Astralis wygrało z wynikiem 13-5.

Najlepszym graczem meczu był kapitan Astralis Nicolai "dev1ce" Reedtz, który zakończył mecz ze statystykami 30-17, podczas gdy r1nkle zagrał bardzo słabo, kończąc mirage ze statystykami 4-14, grając tym samym swoją najgorszą mapę na LANie.

Reakcja gracza

Wiele gier na BLAST w tym tygodniu, niektóre dobre, niektóre złe, ważne jest to, że jest coś do wyciągnięcia z tych gier. GG dla wszystkich drużyn, z którymi się zmierzyliśmy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje
napisał isak na swoim koncie na Twitterze

Przyszłe turnieje

Kolejnym dużym turniejem będzie IEM Cologne 2024, na który NIP nie otrzymał zaproszenia i w którym nie zagra. Z kolei Astralis otrzymało zaproszenie prosto do fazy głównej, w której wystartują 10 sierpnia.

Obie drużyny zajmują również wysokie pozycje w regionalnych rankingach Valve i z pewnością otrzymają zaproszenia do kwalifikacji Perfect World Shanghai Major 2024, gdzie pierwsze kwalifikacje zostaną rozegrane pod koniec sierpnia.